Brezilya Turları

2 ucu arası 5.000 km olan muhteşem bir doğaya ev sahipliği yapan Brezilya’yı keşfetmeye hazır mısınız? Onlarca ünlünün doğduğu ülke olan, eğlencelerin zirvede yaşandığı, yüzlerce yıl öncesine ait kalıntıların bulunduğu Brezilya sizi kendine büyüleyecek!

Brezilya Hakkında

brezilya-gezilecek-yerler
Güney Amerika’da bulunan Brezilya, kıtanın en büyük ülkesidir. Futbolu ve samba dansıyla tanınan Brezilya tropik bir iklime sahip olmasıyla ülkesine onbinlerce turist ülkeyi ziyaret ediyor. Yaz aylarında kuzey ve kuzey doğu bölgesi sıcak, kışlar ise 20 dereceye kadar ulaşabiliyor. 200 milyona yakın nüfusu bulunan Brezilya’nın resmi dili Portekizce olmakla birlikte halkın inandığı din çoğunlukla Hristiyanlık. Yüz ölçümü açısından dünyanın dünyanın beşinci, nüfus açısından dünyanın altıncı ülkesi. Türkiye’den de büyük bir miktarda turist her yıl brezilya turları ile ülkeyi ziyaret ediyor.

Brezilya Tarihi

brezilya

12 Nisan 1500’de Portekizli kaşifler tarafından yanlışıkla keşfedilir. Hindistan’a gitmek için yola çıkan Pedro Alveras Cebral isimli bir denizci, pusulayı şaşırınca Güney Amerika’yı keşfeder. Daha sonra bugünkü Brezilya topraklarına denk gelen bölgeyi Portekiz alır. Daha sonra İspanya bölgeye el koyar ve bölgeyi İspanyollar yönetir. Portekiz ve İspanya arasında Brezilya toprakları için sınırsız sayıda savaşlar yapılır. Uzun bir süre sömürge altında olan bu topraklar şuanda federal bir cumhuriyet ile yönetilmektedir.

Brezilya’ya Nasıl Gidilir

brezilya-turlari-05

İstanbul veya Ankara’dan uçak ile Brezilya’ya gidebilirsiniz. Aktarmalı uçuş ile Senegal-Dakar üzerinden Brezilya’nın en büyük kenti olan Sao Paulo’ya gidebilirsiniz. Dilerseniz haftanın belirli günlerinde olan direk uçuş ile de Sao Paulo’ya gidebilirsiniz.

Brezilya’ya Ne Zaman Gidilir?

brezilya-01

Brezilya’ya ziyaret tarihleri gideceğiniz şehre göre değişebilir. Örneğin güney yarımkürede ve ülkenin en güneyinde bulunan Salvador ve Rio Janeiro’nun ziyaret sezonu aralık – nisan iken, kuzey yarımkürede yer alan şehirlerden biri olan Manaus şehrini gezmek için ise en uygun dönem haziran – kasım aylarıdır.

Brezilya’da Gezilecek Yerler

Amerika’nın güney kıtasının en büyük ülkesi olan Brezilya’nın en ünlü aktivitesi Rio Karnavalı diyebiliriz. Fakat Brezilya turları sadece Rio Karnavalıyla sınırlı kalmamakla birlikte adeta rüyalar ülkesinden bir kesittir.

Christ The Redeemer: Kurtarıcı İsa Heykeli

Brezilya-turlari-isa-heykeli

Art Deco heykeli olarak dünyanın en büyük heykeli olan Christ The Redeemer, Rio‘da bulunuyor. Heykeli yakından incelemek isteyen gezgin turistler adeta heykelin bulunduğu Corcovado Dağı’na akın ediyor.

Rio’nun simgesi olan bu heykel, Corcovado tepesinde bulunuyor. Dünyanın 7 harikası arasına girmeyi başaran bu heykel Brezilya Turları ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir. Corcovado heykelini görebilmeniz için trene bitmeniz gerekiyor. Tren yolculuğu sayesinde hem bütün Rio’yu görme şansını yakalayabilirsiniz.

Brezilya Rio Karnavalı

brezilya-turlari-rio-karnavali

Rio de Janeiro’yu Rio yapan en önemli şeyler Rio’da ki karnavallar, partiler, insanların dans ve kostümleriyle beraber çılgınlar gibi eğlenmesi diyebiliriz. Sınırsız içki, sabaha kadar süren müzikler ile sınırsız eğlence ve dans, eşsiz ziyafetiyle Rio Karnavalı hem Latin Amerika’nın hem Brezilya’nın hem de Rio de Janeiro’nun simgesidir.

Brezilya Gramado’da Gezilecek Yerler

brezilya-turlari-gramanado-koyu
Brezilya’da kesinlikle gidilmesi gereken yerlerden biri de Gramado köyüdür. Muhteşem doğası ile ünlü olan bu köy ağaçlarla kaplıdır. Gramado, büyük palmiyeleri ile ünlü olan Black Forest’i barındırmaktadır. Bununla birlikte Gramado’da Tibet Budist tapınağıda bulunmaktadır. Özellikle ailecek bir tatile gitiyseniz çocuklarınızı eğlendirmek için küçük minyatür oyuncakları ile adeta çocuklar için bir cennet olan Mini Mundo’da Gramado köyünde bulunuyor.

Brezilya Salvador’da Gezilecek Yerler

brezilya-gezi
Brezilya turlarına katıldıysanız görmeniz gereken bir diğer yer ise Salvador’dur. Brezilya’nın eski başkenti olan Salvador, karnaval döneminde müthiş bir ilgi görmektedir. Salvador’un en büyük özelliği ise müzikleriyle beraber el değmemiş tarihi eserleri ve müzeleridir.

Brezilya Florianpolis’de Gezilecek Yerleri

brezilya-turlari-Florianpolis

Muhteşem deniziyle ünlü olan adeta turistlerin akın ettiği Florianpolis, Brezilya’nın en ünlü sörf yeridir. 16.yüzyıldan kalma tarihi eserleri ile muhteşem bir tarihi dokuya sahip olan Florianpolis’de, Brezilya’nın en ünlü lezzetlerini tadabilirsiiz.

Veja dergisi de, Florianopolis hak ettiği değeri verip, ‘’Brezilya’da en yaşanılası yer’’ ünvanını vererek hakkını teslim etmiştir.

Brezilya Curitiba’da Gezilecek Yerler

brezilya-curtiba
Fransız Polenezyası’nın etkisinde olan Curitiba Art Nouvau sitiliyle kurulmuş bir şehirdir. Fotoğraf çekmeyi sevenler için en iyi tercihlerden biri denilebilir. Curitaba’da, arşivlerinizi genişletebileceğiniz, sizi kendinize büyüleyecek mükemmel manzaralar bulunuyor bunların en ünlüleri ise Parque Estadual de Vila Velha ve Parque Tanguâ’dadır. Ayrıcam müzeleriyle ünlü olan Caritiba’nın en ünlü müzesi ise Museu Oscar Niemeyer’dır. Musei Oscar Niemeyer’de soyut çalışmalara şahit olup daha önce adını bile hiç duymadığınız mükemmel eserleri keşfedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir